британський експерт

Українська позиція губиться у потоці пропаганди, що ллється з Москви – британський експерт

Opinion piece (Radio Liberty)
09 June 2015

Українська громада Великої Британії закликає швидше призначити нового посла України в Лондоні, якого немає вже майже рікВідсутність посла грає проти України

З українською громадою Британії зрозуміло. А як сприймається вже майже річна відсутність посла України у Лондоні стороною британською? Фаховий дипломат Іен Бонд, який нині очолює відділ закордонної політики лондонсього центру європейських реформ, вважає, що це грає проти України, а також, що Україна багато чого втрачає, не маючи посла саме у Лондоні.

«Це досить нетипово для такої країни, як Україна, не мати посла впродовж такого довгого часу в такій важливій столиці як Лондон. Хоча, варто сказати, що це не є безпрецедентним випадком. Такі ситуації виникають час від часу, головно у випадку зі США, де посли призначаються з політичних міркувань. Але це рідкість у країнах, де посли є кар’єрними дипломатами», – вважає Бонд.

«Не є проблемою знайти поважного дипломата високого рівня і призначити його послом у Лондоні, – додає він. – Інша річ у тому, що саме Україна втрачає, не маючи посла у Лондоні. Тут ідеться головно про моживість роботи на найвищому політичному рівні, маючи причетність до тих, хто формує політику, а також у плані народної дипломатії, яка також є надзвичайно важливою. На додаток, українська позиція подекуди губиться у тому потоці пропаганди, який ллється з Москви», – зазначив Іен Бонд.

Таким чином, слушно постає запитання, коли ж саме Україна здобуде ефективного і репрезентативного посла у Лондоні? Тимчасовий повірений у справах України у Британії Ігор Кизим повідомив, що робота у цьому напрямку ведеться, і вже безпосередньо розглядаються кілька кандидатів, імена яких він не захотів назвати з етичних міркувань. Цілком можливо, що по закінченні літніх відпусток і після річної паузи Україну таки представлятиме у Сполученому Королівстві новий посол.

Ian Bond is director of foreign policy at the Centre for European Reform.